Email: info@vinarstvi-jestrab.cz Tel.: +420 723 045 562

Naše malé rodinné vinařství vzniklo v Dubňanech v roce 1999. Navázali jsme tak na dlouholetou rodinnou tradici pěstování révy vinné našich otců a dědů.
Rodina hospodaří na vinicích o rozloze necelého jednoho hektaru na viniční trati Dubňanská hora. To že je vinařství skutečně rodinné dokládá mimo jiné fakt, že celou úrodu hroznů, sklizenou ve vinohradech, zpracováváme sami.

Naše vinařství se soustřeďuje na výrobu přívlastkových a moravsko-zemských vín vysoké kvality. Nejoblíbenější odrůdou z bílých vín je Neuburské a Hibernal, které na velmi dobré poloze každoročně dozrávají do výběru z hroznů. Z červených odrůd je to Cabernet Moravia, která má svůj původ v nedaleké Moravské nové vsi.

Při výrobě bílých vín využíváme technologii řízeného kvašení. Je kladen důraz na primární aromatiku, stabilní barvu a zejména harmonickou vyváženost a svěžest vína.
Červená vína jsou odbourávána od nepříjemné kyseliny jablečné, která následně zrají několik měsíců v klasických sudech a francouzských sudech typu „barrique“. Vína mají vysokou barvu, silnou kořenitou aromatiku a plnou dlouhou chuť.

Rodinný vinný sklep je otevřen i menším skupinám návštěvníků, které se mohou zúčastnit řízené degustace našich vín. Ubytování v klidném prostředí pak naleznete v nedalekém penzionu.

Přijďte se přesvědčit a ochutnat!

Proč jet k nám?

Najděte něco, co máte rádi

Objevte náš sklep
a zamilujte si naše vína

Nabijte se

Dobrá láhev ve správný okamžik umí zázraky

Přijďte si odpočinout

Krásné okolí, milý lidé a ta správná atmosféra